ویزای شینگن در کرج

5 تير 1401

اخذ ویزای شینگن در کرج را با مشاوران مجرب رویای زندگی،در کمترین زمان با هزینه پایین دریافت نمایید.آژانس هواپیمایی رویای زندگی علاوه بر ارائه خدمات تور و گردشگری،در زمینه مشاوره در امور مهاجرتی هم فعالیت می نماید.شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شرایط دریافت ویزای شینگن و.یا قوانین جدید وضع شده شینگن برای مهاجران ایرانی،با رویای زندگی تماس حاصل نمایید.

منطقه شینگن به معنای منطقه ای است که در آن 26 کشور اروپایی مرزهای داخلی خود را.برای رفت و آمد آزادانه و بدون محدودیت مردم در هماهنگی با قوانین مشترک کنترل مرزهای خارجی و مبارزه.با جرم و جنایت از طریق تقویت سیستم قضایی مشترک و همکاری پلیس لغو کردند.با رویای زندگی همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد صدور ویزای شینگن دریافت نمایید.

شینگن چیست؟ چه کشورهایی عضو منطقه شینگن هستند؟

منطقه شنگن یا منطقه کشورهای شنگن، گروهی متشکل از 26 کشور اروپایی است که کنترل مرزهای بین یکدیگر را لغو کرده اند. این کشورها شامل فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، هلند.لهستان و کشورهای اسکاندیناوی هستند، اما بریتانیا و ایرلند عضو منطقه نیستند. اکثر کشورهای اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) امضاکنندگان توافقنامه شینگن هستند، اگرچه برخی از کشورهای غیر شنگن مانند بلغارستان و رومانی امضا کرده اند اما هنوز اعضای فعالی ندارند و صرفاً موظف به پیوستن در آینده هستند. سوئیس، ایسلند و نروژ در اتحادیه اروپا عضویت ندارند اما در داخل منطقه شنگن هستند.

در اینجا لیست کامل 26 کشور عضو منطقه شینگن آمده است:

اتریشبلژیکجمهوری چکدانمارک
استونیفنلاندفرانسهآلمان
یونانمجارستانایسلندایتالیا
لتونیلیختن اشتاینلیتوانیلوکزامبورگ
مالتاهلندنروژلهستان
پرتغالاسلواکیاسلوونیاسپانیا
سوئدسوئیس  

با اخذ ویزای شینگن در تهران می توانید به تمامی کشورهای درج شده سفر کنید و از مسافرت خود به دور اروپا نهایت لذت را ببرید…!

کدامیک از کشورهای اروپایی در محدوده شنگن قرار ندارند؟

اگرچه 26 کشور در داخل منطقه شینگن هستند، از جمله اکثر کشورهای اروپایی در سرزمین اصلی. – تمامیه کشورهای اروپایی داخل ناحیه ای نیستند که بررسی ها و  کنترل های مرزی بصورت کامل لغو شده است. کشورهایی که در منطقه شینگن نیستند عبارت اند از:

آلبانیارمنستانآذربایجانبلاروس
بوسنیبلغارستانکرواسیقبرس
ایرلندمقدونیهمولداویمونته نگرو
صربستاناوکراینانگلستانرومانی

ایالت‌های کوچک آندورا، موناکو و واتیکان نیز عضو نیستند .- اما به عنوان دوفاکتور در داخل منطقه در نظر گرفته می‌شوند، زیرا کنترل‌های مرزی را اعمال نمی‌کنند. رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس نیز خارج از منطقه شینگن هستند، اما از نظر قانونی موظفند در مقطعی در آینده به عنوان اعضای اتحادیه اروپا بپیوندند.

Community Verified icon
 

اینجا بخوانید: ویزای هنرمندان اتریش

تایپ های ویزایی مختلف محدوده شینگن | راهیابی به محدوده شنگن،چند مدل ویزا دارد؟!

ویزای شینگن نوع A – ویزای ترانزیت فرودگاهی

ویزای نوع A (ویزای ترانزیت فرودگاهی) به شهروندان کشورهای غیر شنگن اجازه می دهد تا از طریق ترانزیت یا منتظر پرواز اتصال خود در منطقه بین المللی فرودگاهی واقع در یک کشور شینگن باشند. برای کسانی که از یک کشور غیر شنگن به کشور دیگری غیر شینگن سفر می کنند و باید پروازهای خود را در فرودگاه یک کشور شینگن متصل کنند، اجباری است. دارنده ویزای نوع A اجازه ورود به کشور شنگن مذکور را ندارد.

ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع B مربوط به سفرهایی است که کمتر از پنج روز طول می کشد و با نوع C با شرط "ترانزیت” جایگزین شده است.

ویزای شینگن نوع C

ویزای شینگن کوتاه مدت پر متقاضی ترین تایپ ویزایی شنگن است. این توسط خدمات ویزا (سفارتخانه ها، کنسولگری ها، ارائه دهندگان خارجی منصوب شده) یک کشور متعلق به منطقه شینگن صادر می شود. به دارنده این امکان می‌دهد تا کمتر از 90 روز در یک دوره 180 روزه آزادانه در منطقه شینگن اقامت یا سفر کنند. با توجه به هدف سفر شما، ویزای شینگن دسته C برای اقامت کوتاه می تواند: یک بار ورود، دو بار ورود یا چند بار ورود باشد.

اخذ ویزای شینگن با این تایپ ویزا جزو پرطرفدارترین و پر متقاضی ترین تایپ ویزای دسترسی به اروپا می باشد.

ویزای شینگن نوع D

ویزای نشنال  شینگن طولانی مدت نوع D است. برای هر فرد غیر بومی که مایل به ادامه تحصیل، اشتغال و اشتغال زایی یا زندگی در یک کشور در محدوده شینگن برای بیش از 3 ماه (حداکثر 1 سال) باشد، مورد نیاز است.

در اینجا بخوانید: ویزای شنگن

برای دریافت ویزای شینگن از چه راهی می توان ورود کرد؟

برای ثبت درخواست صدور ویزای شینگن باید با مقامات کنسولی کشور مورد نظری که  می خواهید از آن بازدید کنید،ارتباط برقرار نمایید. اگر کشوری که قصد ورود به آن را دارید سفارت  (embassy) یا کنسولگری در آن ندارد، باید پرونده ثبت درخواست خویش را به نمایندگان این کشور بدون نقص ارسال نمایید. ثبت درخواست ویزا گاهی توسط ارائه دهندگان خدمات خارجی (مانند وبسایت وی اف اس گلوبال یا اصطلاحا VFS Global یا TLS) که اجازه دریافت فایل های برنامه هستند، پردازش می شوند.

*** یک نکته بسیار مهم که باید به آن توجه کافی داشته باشید:شما باید در سفارت کشور مورد نظری که در آن بیشترین زمان اقامت دارید ثبت درخواست بزنید. یا اگر به مدت یکسان در دو کشور محدوده شنگن اقامت دارید، کشوری که ابتدا به آن سفر می کنید. اگر برنامه‌های سفر شما کاملا انعطاف‌پذیر باشد، کشورهایی مانند لیتوانی و استونی بیشترین درخواست‌های ویزا را ثبت می‌کنند و به دلیل دریافت درخواست‌های کمتر برای ویزا، اغلب آنها را سریع‌تر به این امور رسیدگی می‌کنند.

شما می توانید جهت برقراری ارتباط با بهترین موسسه مهاجرتی جهت اخذ ویزای شینگن ، با رویای زندگی تماس حاصل نمایید

ارسال دیدگاه

خطا ...
آدرس ایمیل وارد شده نامعتبر است.
متوجه شدم